Memleketten insan manzaraları
Dişine ateş etti

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde oturan İsmail A. isimli çiftçi, ağrısına dayanamadığı dişine silahla ateş edince ÖLDÜ. Evli ve üç çocuk babası, 33 yaşındaki İsmail A. apse yapan dişinin ağrısını hafifletmek için rakı içti. Saat 01:00'e dek içen İsmail, ağrı hafiflemeyince, silahını çekerek dişine ateş etti. Kanlar içinde hastaneye kaldırılan İsmail kurtarılamadı. (Eylul 95)
-----------------------------
Pes yani .Trabzon'un Hayrat ilçesi Nüfus Müdürü Yusuf Balcı başına köpek düşmesi sonucu ağır yaralandı. Peşine düşen çocuklardan kaçan köpek, bir apartmanın merdivenlerinden çatıya çıktı. Can havliyle çatıdan atlayan köpek, o sırada yolda yürümekte olan Yusuf Balcı'nın  kafasına düştü.(Mayıs 95)
-----------------------------------
Lazlar ayrı, Trakyalılar apayrı arkadaş ya...
Edirne'de sevdiği ile dünya evine girmeye hazırlanan gelin, kendi rızası ile evlenmeyi kabul edip etmediğini soran memura saka olsun diye "hayır" deyince, nikah yarıda kaldı. Nikah memuru Şükrü Çetinkaya, Songül Karadağ'a Sabahattin Makas ile kimsenin etkisi altında kalmadan kendi rızasıyla evlenmek isteyip istemediğini sordu. Gelin "hayır" yanıtını verince de deftere "Kadın evlenme anında evlenmeyi kabul etmediğini beyan etmiştir" yazarak salondan ayrıldı. Memurun arkasından koşan gençler, bunun bir saka olduğunu söyledilerse de, ikna etmeyi başaramadılar.(Eylül 95)

-----------------------------------
Bindiği dalı kesti
Kilisli ayakkabı tamircisi Abdullah Kerkut, Sihabdullah mahallesindeki evinin bahçesindeki ceviz ağacının kuruyan dallarını budarken, yanlışlıkla bindiği dalı kesti. Bindiği dalla birlikte düsen ve başını beton zemine çarpan Kerkut, Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yaşamını yitirdi.
27/1/1996-Milliyet
-------------------------------------
Antalya'da 23 yaşındaki Ali Rıza Koca adli hırsız, soymak amacıyla girdiği mağazadaki cansız mankene tecavüz etti. Mankene üç kez tecavüz ettiğini söyleyerek " Sarhoş olduğum için, cansız mankeni kadın gibi gördüm ve dayanamayıp onunla yattım" diyen Ali Rıza Koca, akli dengesinin yerinde olmadığını ileri surdu.(Haziran 95)
---------------------------------------
17 yıl kaçtı, 6 saatte serbest kaldı
17 yıldır aranan Muhittin Akbulut(50), yakalandıktan altı saat sonra serbest bırakıldı. Akbulut, kapatılan Türkiye Emekçi Partisi adına "faaliyette bulunduğu" ve 1979'da İzmir'de "kuyumcu soygununa karıştığı" için aranıyordu. "Filistin Kurtuluş Örgütü' nün kampında eğitim gördüğü" ve "Suriye istihbaratı El Muhaberat adına çalıştığı" da iddia edilen Akbulut'un cezası zaman aşımına uğradığı için serbest bırakıldı.31/3/1996-Milliyet
----------------------------------------
Ayıptır yahu
Antalya-Alanya karayolu üzerinde, sürücülere ibret olsun diye teşhir edilen, trafik kazasında parçalanmış otomobil, kimliği belirlenemeyen kişilerce calindi. Ayrıca bir yıl önce hurdacıdan aldıklarını belirten Kaleiçi Rotary Kulübü yetkilileri, "ibret, otomobilimizin çalınacağı, aklimizin ucundan bile geçmedi" diye konuştu.(Nisan 95)
-------------------------------------------
Çılgın Liseli
Gaziantep Cumhuriyet Lisesi son sınıf öğrencisi Eyüp Sert, kız arkadaşıyla girdiği iddia yüzünden 4'uncu kattan atladı. Eyüp'ün düştüğünü gören arkadaşıyla sınıf öğretmeni baygınlık geçirirken, omuriliği ezilen gencin durumunun ciddi olduğu ve felç olma tehlikesinin bulunduğu bildirildi.
12/5/1996- Sabah
----------------------------------------

ANA SAYFA

hekimhan@hekimhan.com